Przejdź do głównej zawartości

proszki do prania i zastoswanie nadwęglanu sodu



https://dziecisawazne.pl/7-przepisow-na-proszki-do-prania-takze-pieluch-wielorazowych-i-plyny-do-plukania/

http://organiczni.baranowscy.eu/


1 kilogram nadwęglanu sodu, opakowanie - worek foliowy stojący (doypack).
Na opakowaniu opisane jest zastosowanie nadwęglanu sodu.
Pranie - doskonale wybiela, bardzo efektywnie odplamia
Czyszczenie - dezynfekuje
Przyjazny dla środowiska
PORADNIK - ZASTOSOWANIE NADWĘGLANU SODU
PRANIE Lekkie zabrudzenia - 2 łyżki; mocniejsze zabrudzenia, uporczywe plamy - 4-6 łyżek. Nadwęglan dodaj do proszku do prania i jeśli możesz, ustaw wyższą temperaturę, w której substancja ta działa najlepiej. Nadwęglan świetnie nadaje się do namaczania plam: stosuj 3 łyżki na 5 litrów ciepłej wody. Pozostaw pranie na co najmniej godzinę lub na noc.
UWAGA! Nadwęglan sodu nie nadaje się do prania jedwabiu oraz wełny.
SPRZĄTANIE OGÓLNE Używaj ciepłej lub gorącej wody, w której nadwęglan sodu jest najefektywniejszy. Rozpuść 1 czubatą łyżkę w litrze wody - tym roztworem możesz czyścić różne powierzchnie, a nawet myć w nim naczynia (potem oczywiście należy je wypłukać). Możesz także przygotować pastę (do nadwęglanu dodaj nieco wody), która lepiej sprawdzi się w szorowaniu, np. wanny.
UWAGA! Nadwęglan pozostaje aktywny przez 5-6 godzin, dlatego roztwór wody oraz pastę przygotowuj na bieżąco. Brudną wodę możesz wlać do toalety - w ten sposób odświeżysz także muszlę. Nadwęglan ma odczyn zasadowy, dlatego nie usunie osadów z kamienia.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Działa szkodliwie po połknięciu. W przypadku narażenia lub złego samopoczucia skontaktować się z ośrodkiem zatruć lub lekarzem.
Powoduje poważne uszkodzenie oczu. W przypadku dostania się do oczu ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe jeżeli są i można je wyjąć, dalej płukać. Skontaktować się z lekarzem.
Nie wdychać. W przypadku wdychania wyprowadzić  lub  wynieść  poszkodowanego  z  miejsca  narażenia  na  świeże  powietrze,  ułożyć  w  wygodnej  pozycji
półleżącej  lub  siedzącej,  zapewnić  spokój,  chronić  przed  utratą  ciepła. Jeśli pojawią się niepokojące objawy wezwać lekarza.
PROSZEK DO PRANIA KOLOROWEGO 
Wszystkie składniki zmieszaj w równych proporcjach. Stosuj 3-4 łyżki stołowe na pranie (lub więcej jeśli twoja pralka ma dużą pojemność).
Aby proszek był bardziej skuteczny, przed praniem rozpuść go w ciepłej wodzie (lepiej rozpuszczą się wtedy płatki mydlane)
PROSZEK DO PRANIA BIAŁEGO
Wszystkie składniki zmieszaj w równych proporcjach. Stosuj 3-4 łyżki stołowe na pranie (lub więcej jeśli twoja pralka ma dużą pojemność).
Aby proszek był bardziej skuteczny, przed praniem rozpuść go w ciepłej wodzie (lepiej rozpuszczą się wtedy płatki mydlane)

https://pupus.pl/product-pol-755-Nadweglan-sodu-1kg-worek.html?rec=101800102

http://baranowscy.eu/wordpress/proszek-do-prania-przepis/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

The Present Simple Tense - czas teraźniejszy prosty - English tenses

1.) Zdania twierdzące W zdaniach twierdzących w czasie Present Simple w 3 osobie liczby pojedynczej (he, she, it) dodajemy końcówkę -s przy czasowniku, np. go: I go .. ale She goes ....; write: You write ... ale He writes.... 2.) Pytania W czasie Present Simple używamy operatora DO (I, you, we, they) lub DOES (he, she, it), aby zadać pytanie. W zdaniu w czasie Present Simple w 3 osobie liczby pojedynczej końcówka -s występuj tylko raz. W zdaniach twierdzących dodajemy ją do czasownika, np. bakes, brings, zaś w pytaniach dodajemy ją do operatora do , co daje does. 3.) Przeczenia Podobnie jak w pytaniach w czasie Present Simple w przeczeniach wykorzystujemy operator DO lub DOES. Pamiętaj , że w przeczeniach także nie dodajemy końcówki -s do czasownika w 3. osobie liczby pojedynczej. Skróty: Do not = Don't Does not = Doesn't 4.) Kiedy  używamy czasu PRESENT SIMPLE 1. Jeżeli coś powtarza się co jakiś czas: codziennie (every day), co roku (every year), częst...

Anatomia Ssaków

I. UKŁAD RUCHOWY - POŁĄCZENIA 1. ) Połączenia włókniste do tej grupy należy więzozrost, szew oraz wiklinowanie. W więzozroście kości są połączone za pomocą tkanki łącznej włóknistej lub sprężystej. Rozpowszechnione na dużym obszarze występują pod nazwą błony międzykostnej lub więzadła. 1.1 . ) Szew -stanowi obszerna grupę połączeń. Występuje przeważnie w czaszce. Ze względu na charakter łączonych ze sobą kośc przyjęto kilka rodzajów szwów:  piłowaty, łuskowaty liściasty , płaski. a) pilowaty - występuje wtedy gdy krawędzie łączonych ze sobą kości mają kształt zębów piły np.szew potyliczno - międzyciemieniowy. b) liściasty -gdy kości zachodzą na siebie podobnie jak łuski ryby np. między kością ciemieniową a skroniową. c)płaski - tworzą kości równoległe do siebie, płasie i gładkie np. szew polityczno- łuskowy. 1.2.) Wiklinowanie -połączenie zębów z okostna zębodołu. 2.) Połączenia chrząstkowe -dzielą się na dwie zasadnicze grupy chrząstkozrost i spojenie...

Analityka chemiczna

Odczynnik grupowy tworzy osady z daną grupą kationów w określonych warunkach (jest to grupa analityczna kationów), przy czym kationy pozostałych grup analitycznych nie tworzą z nim osadów. Na przykład odczynnik grupowy I grupy analitycznej kationów (3M HCl) strąca osady chlorków kationów należących do taj grupy, natomiast kationy należące do grup II-V pozostają w roztworze. W wodnych roztworach kationy metali nie są swobodnymi jonami, lecz występują w postaci akwakompleksów. Na przykład w wodnym roztworze soli miedzi są obecne uwodnione jony miedzi(II) o wzorze [Cu(H_2O)_6}^2+ a nie wolne jony Cu^2+. A zatem wzór kationu metalu Me^n+ ( w rzeczywistości {Me(H_2O)_6]^n+) jest zapisem uproszczonym bez uwzględnienia skoordynowanych cząsteczek wody. Reakcje  analityczne poszczególnych kationów w obrębie grupy analitycznej będą podzielone na dwie części. W pierwszej części będą opisane reakcje z odczynnikiem grupowym i pospolitymi związkami takimi jak np. wodorotlenek sodu, wodny roz...